11. novembril 2023 kell 19 esietendub Tartu Uues Teatris (Lai 37, Tartu) Ene Mihkelsoni luulest inspireeritud lavastus "Ma jään kaevu / juurde igavesti jooma". Lavastuse autoriteks on Maret Tamme ja Joosep Susi.

Teatri kodulehel oleva tutvustuse kohaselt on tegemist tantsulavastusega Ene Mihkelsoni luulest, kus etendajate kehadest saab materjal, mis loob publikuga ühise ruumikogemuse. "Kogemuse, mida iseloomustavad lõppematu liikumine, pidevusetus ja pidevuse otsing, ummikseisud ja üksteisesse sulanduvad mälujäljed."
Lavastus loobub sõnast, et kogeda luulet.

Laval on Grete Jürgenson, Ekke Hekles, Johanna Vaiksoo ja Ragnar Uustal. Lavastuse kunstnik on Arthur Arula, valgustuskunstnik  Oliver Kulpsoo Eesti Rahva Muuseumist, helikujunduse autor Karl Saks ja plakatikunstnik Krista Mölder. Lavastuse produtsent on Lisanna Annus.

Lavastuse valmimist on toetanud Eesti Kultuuriministeerium, Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Eternit Baltic, Bestor Grupp AS.

Rohkem infot lavastuse kohta Uue Teatri kodulehel.
Pileteid saab osta Fienta kaudu.

Fotol lavastuse trupp. Foto: Henry Griin.