[ Ene Mihkelson luulekogu "Torn" esitlusel 2010. aastal. Foto: Mart Velsker ]

21. oktoobrist kuni 5. detsembrini 2018 oli avatud esimene Tartu Kultuurkapitali juurde loodud Ene Mihkelsoni fondi stipendiumitaotluste voor. Konkursile laekus kuus tugevat taotlust, millest valiti välja kolm 700-eurose stipendiumi saajat.

Tartu Kultuurkapitali Ene Mihkelsoni fondi nõukogu koosseisus Hasso Krull, Marju Lauristin, Arne Merilai, Mart Velsker ja Aija Sakova, otsustas stipendiumid määrata Ene-Reet Soovikule, Henrik Sovale ja Marju Taukarile.

Nii Ene-Reet Sooviku kui ka Marju Taukari projektid soovivad tegeleda Ene Mihkelsoni luule analüüsiga. Sooviku projekt tööpealkirjaga „Küülikuaugust alla: Ene Mihkelsoni luule ruumid“ keskendub Mihkelsoni luuleilma tähenduslikule ruumilisusele. Marju Taukar plaanib koostöös Joosep Susiga analüüsida Mihkelsoni luulet digitaalhumanitaaria meetoditega. Henrik Sova eesmärgiks on Ene Mihkelsoni keelefilosoofiasse süvenemine.


[ Ene Mihkelsoni fondi nõukogu esimees Hasso Krull pälvis 2017. aastal Ene Mihkelsoni koondluulekogu "Kõik redelid on tagurpidi" saateartikli "Redel varemete kohal. Ene Mihkelsoni allegooriline poeetika" eest Eesti Kultuurkapitali artiklipreemia.  Foto: Rauno Volmer / kroonika.delfi.ee  ]

 

Tartu Kultuurkapitali Ene Mihkelsoni fondi nõukogu esimehe Hasso Krulli sõnul ei olnud valiku langetamine sugugi kerge. „Kõik taotlused olid omanäolised ja tugevad. On suur rõõm, et Ene Mihkelsoni loominguga soovitakse tegeleda. Kõik, kelle uurimisideed ei olnud sel aastal võimalik toetada, on oodatud osalema konkursil järgmisel aastal.“

Ene Mihkelsoni fondi asutas Tartu Kultuurkapitali juurde 2018. aasta sügisel Ene Mihkelsoni Selts. Fondi eesmärk on edendada kirjaniku Ene Mihkelsoni loomingu uurimist ning temale omaste ideede ja väärtuste elavana hoidmist ning edasikandmist. Fondi algkapitaliks oli 10 000 eurot. Fondi võivad teha annetusi nii era- kui juriidilised isikud.

 

Lähem info:
Kristjan Silm, Tartu Kultuurkapitali juhataja, kristjan.silm (at) kultuurkapitale