13. aprillil 2024 toimub Esna Galeriis õpetajatele mõeldud koolitus "Ene Mihkelsoni "Ahasveeruse uni" kirjanduse ja ajaloo tundides".
Koolitust viivad läbi õpetajad Karolina Antons ja Silja Russak Tartu Mart Reiniku Koolist ning kirjandusteadlane Tiina Kirss Eesti Kirjandusmuuseumist ja Tartu Ülikoolist.
Huvilistel palutakse registreeruda hiljemalt 9. aprilliks sellel lingil.

Koolitus on mõeldud nii kirjanduse kui ka ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajatele, kes soovivad käsitleda Ene Mihkelsoni romaani “Ahasveeruse uni” gümnaasiumi ja/või 9. klassi kirjanduse ja ajaloo tundides metsavendluse, inimsuhete ja inimeste valikute ning väärtuste käsitlemisel.

Koolitus tõukub 2023. aasta sügisel Tartus, Eesti Kirjandusmuuseumis toimunud konverentsist “Olnu on ikka veel täna”, mida korraldasid Ene Mihkelsoni Selts ja Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts koostöös Emakeeleõpetajate Seltsiga.

Koolituspäeva jooksul saavad õpetajad sissevaate Ene Mihkelsoni loomingusse (ringkäik näitusel), töötavad süvitsi romaani “Ahasveeruse uni” peatükiga 36 ning saavad läbi proovida konkreetsed lähenemised ja tehnikad, kuidas saab romaanist lähtudes käsitleda metsavendluse temaatikat tugevdades sealjuures õpilaste väärtus- kultuuripädevusi.

Rohkem infot koolituse lehel.