Täna möödub 5 aastat kirjanik Ene Mihkelsoni (21.10.1944–20.09.2017) lahkumisest. Mõtleme tema peale ja oleme tänulikud, et Eestil oli ja on selline kirjanik nagu Ene Mihkelson. Tema tekstid elavad meis ja meie kaudu edasi.

Juba sel reedel, 23. septembril 2022 koguneme seltsi liikmete, lähemate sõprade ja Ene loomingu austajatega Tartus Eesti Kirjandusmuuseumis mälestuspäeval "Rännakud Enega". Mälestuspäev koosneb registreerimsie osast (kell 12-15) ja kõigile huvilistele avatud osast (kell 16-18).
 
"Meie seast on lahkunud üks eesti kirjanduse suurkujusid, luuletaja ja romaanikirjanik Ene Mihkelson, kompromissitu süüvija eesti ajaloo ja inimhinge sügavustesse, aga ka irooniline stiilimeister, kelle tööriistadeks on keele rütm, toon ja tämber."
Järelhüüe  ajalehes Sirp (29.09.2017)

"Siis, kui sureb selline kirjanik nagu Ene Mihkelson, tundub, et maailm peaks seisma jääma. Aga ta ei jää, mis on mõistuslikult ka mõistetav. Kuid seda eredamalt saab selgeks, mis on oluline ja mis mitte. Seda eredamalt teadvustub meie praeguse maailma kergus, ehk kerglaslikkuski, sh meie mõtlemis- ja tundevõime pealiskaudsus. Mõtlemise ja tundmise sügavust ei saa kirjeldada ühes kirjatöös, seda ei saa õppida ühe kursuse raames, selleks kulub terve elu. Aga selle õppimise ja äratundmise ning läbitunnetamise teele tuleb ülepea osata minna, seda otsida.
Ene Mihkelson on kahtlemata kirjanik, kelle raamatud juhatavad teed sügavuse otsingutele, otsima maksimaalselt võimalikku inimese tunnete ja mõtete maailmas. Me oleme harjunud Mihkelsonist rääkima kui Eesti ajaloo traumasid ja eestlaste traagilisi perekonnalugusid lahkavast ja läbikirjutavast kirjanikust. See on kahtlemata õige, kuid ajaloo ja mäletamisega seotud teemad on vaid üks võimalik lähenemisviis tema loomingu lugemiseks, ehk on need n-ö vahendid inimese olemuse, inimese sügavuse tunnetamiseks ja läbiuurimiseks."
Aija Sakova järelhüüe ajalehes Postimees (21.10.2017)