20. septembril 2022 möödub 5 aastat kirjanik Ene Mihkelsoni surmast. 23. septembril 2022 meenutab Ene Mihkelsoni Selts kirjanikku Tartus, Eesti Kirjandusmuuseumis toimuva mälestuspäevaga “Rännakud Enega” (kell 12-15). Samuti antakse üle Ene Mihkelsoni kultuurimõtestaja preemia (kell 16) ja toimub vestlusring romaani "Kuju keset väljakut" üle (kell 16:30-18:00).
Mälestuspäevale  on vajalik eelnev registreerumine. Preemia üleandmist ja vestlusringi saab jälgida ka Kirmus TV vahendusel ning neil osalemiseks eelnevalt registreeruda pole vaja.
Aija Sakova pildistamas Ene Mihkelsoni Viinis, 2006. aasta mais. Foto: Marju Lauristin. Ene Mihkelson Viinis, Herderi preemia üleandmise aegu. Foto: Aija Sakova, ilmunud ajalehes Sirp (12.05.2006).  Mälestuspäeval "Rännakud Enega" (kell 12-15) jagatakse seltsi ühises vestlusringis meenutusi kirjanikust. Oodatud Ene sõbrad, kaasteelised ning tema loomingu austajad, nii Ene Mihkelsoni Seltsi praegused liikmed kui ka need, kes soovivad samuti seltsiga liituda. Vajalik on eelnev registreerumine.

Päeva teine pool algusega kell 16 on kõigile huvilistele avatud ja eelnev registreerumine ei ole vajalik.
Kell 16 annavad Tartu Kultuurkapital ja Ene Mihkelsoni Selts üle Ene Mihkelsoni kultuurimõtesataja preemia ja seejärel kell 16.30 -18.00 toimub vestlusring romaani “Kuju keset väljakut” üle, mida juhib kirjandusteadlane Eneken Laanes.
Nii kultuurimõtestaja preemia üleandmist kui ka vestlusringi saab jälgida ka Kirmus TV vahendusel Eesti Kirjandusmuuseumi kodulehe kaudu.

Mälestuspäeva korraldab Ene Mihkelsoni Selts koostöös Eesti Kirjandusmuuseumiga, toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti-uuringute Tippkeskus.

Vestlusringi saab järele vaadata Ene Mihkelsoni Seltsi YouTube'i kanali vahendusel:Mälestuspäeva pildigalerii leiab Eesti Kirjandusmuuseumi kodulehelt. Fotod Alar Madisson.